چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۳۳:۵۷

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

◄ مشکلات رانندگان ترانزیت برای عبور از محور گوریس- قاپان

در حالی که چند روز پیش (۲۵ شهریور)،  2 راننده ترانزیت ایرانی که قصد حمل کالا ( مواد سوختی) به ارمنستان را داشتند، در کشور آذربایجان دستگیر شدند، رانندگان فعال در حوزه ترانزیت کالا از کاهش امنیت ترانزیت به ارمنستان و ادامه فعالیت در این مسیر اظهار نگرانی می کنند.

خبرهای منتشر شده در مورد دستگیری این ۲ راننده حکایت از آن دارد که این رانندگان توسط نیرو‌های مرزبانی کشور آذربایجان در بخشی از محور «گوریس- قاپان» دستگیر شده اند.

آن چنان که رسانه ها عنوان می کنند، اتهام این رانندگان عبور غیر قانونی از مرز و ورود از کشور ارمنستان به آذربایجان ذکر شده است.

اگرچه سعید خطیب‌ زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز ۲۸ شهریور بر پیگیری موضوع بازداشت این رانندگان تاکید کرده و گفته است: انتظار از جمهوری آذربایجان است که فوراً این ۲ نفر را آزاد کند اما این اظهارات از نگرانی رانندگان در حوزه ترانزیت به ارمنستان فعالیت می کنند، نکاسته است.

رانندگان ترانزیت در شبکه های اجتماعی از شرایط به وجود آمده برای فعالیت در بخش ترانزیت کالا به ارمنستان اظهار نگرانی کرده و خواستار پیگیری موضوع از سوی دولت ایران جهت تامین امنیت خود شده اند.

از سوی دیگر خبرگزاری ایسنا عنوان کرده که آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشته است: «‌ ‌وزارت امور خارجه باید ضمن پیگیری بازداشت ۲ راننده ایرانی توسط جمهوری آذربایجان و اقدامات منجر به کاهش امنیت ترانزیت منطقه، جلوی سوء استفاده از خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران را بگیرد و به تبعات بازی کردن با دم شیر تذکرات لازم را بدهد.»

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-235282

نظرات