سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۲:۵۸:۴۷

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

◄ درخواست رانندگان کامیون: اجرای مصوبات شورای عالی ترابری

یک فعال بخش حمل و نقل جاده ای خواستار پیگیری موضوع عدم اجرای مصوبات و آیین نامه های دولتی که در پی اعتراضات سال ۹۷ رانندگان به تصویب شورایعالی ترابری رسیده (مصوبه ۲۰۹) از سوی وزیر راه و شهرسازی شد.

نوید خیرمند همچنین با تاکید بر این که جامعه رانندگان بخش قابل توجهی از سبد رأی رئیس جمهور را تشکیل می دهند، گفت که چشم امید رانندگان به وعده عدالت و مبارزه با فساد دولت است.

وی در ادامه به شرح مشکلات و دغدغه های رانندگان حمل کالا پرداخت و وضعیت جاده های کشور از لحاظ کیفیت، ایمنی و امنیت، فقدان امکانات رفاهی و بهداشتی در توقفگاه های بین راهی و حتی پایانه ها و مرزها و همچنین موضوع بالا بودن مبلغ کمیسیون شرکت های حمل ونقل را از جمله این مشکلات ذکر کرد.

خیرمند در بخش دیگری از نامه ای که خطاب به وزیر راه و شهرسازی در شبکه های اجتماعی منتشر کرد، افزود: عدم اجرای مصوبات و آیین نامه های دولتی که در پی اعتراضات سال ۹۷ رانندگان به تصویب شورایعالی ترابری رسیده (مصوبه ۲۰۹) از دیگر مشکلاتی است که در رأس مطالبات رانندگانی که چشم به راه تحول در این وزارتخانه هستند، قرار دارد.

وی عنوان کرد: الحمدلله شما بیش از دیگران ارزش فرآورده های نفتی را می دانید ،نفت گازی که امروز با قیمت نازل ۳۰۰ تومانی در دسترس رانندگان است به دلیل نبود استراحتگاه ها در پایانه ها، اسکله ها و مرزها در فصول گرم سال به جهت استفاده از کولر ماشین در حال هدر رفتن است .

او تاکید کرد: طبق آخرین اطلاعات بنده، نرخ نفت گاز به قیمت فوب خلیج فارس نزدیک به لیتری ۱۲ هزار تومان است، این در حالیست که با درجا کارکردن کامیون ها، به طور متوسط در هر ساعت حدود چهار لیتر گازوئیل مصرف می شود یعنی هر ۲۴ ساعت توقف حدوداً ۱۰۰ لیتر نفت گاز.

این راننده کامیوندار گفت: با توجه به تعداد زیاد این کامیون ها در مبادی مورد اشاره، روزانه حجم قابل توجهی سوخت کشور صرفاً به خاطر بی‌ توجهی مسئولان در حال ضایع شدن است، در حالی که می توان از محل جلوگیری از هدر رفت همین سوخت و درآمد حاصل از آن (در آمد چهار ماه آن کافیست) هتل‌های ۵ ستاره در پایانه های مذکور ساخت.

خیرمند اظهار امیدواری کرد در دوره وزارت رستم قاسمی به منظور حفظ منافع ملی هم که شده، نسبت به ساخت استراحتگاه های مجهز در پایانه ها از محل صرفه جویی در مصرف سوخت، اقدامات عاجل صورت پذیرد.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-235185

نظرات