سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۰:۵۰:۲۷

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

◄ حمل جاده ای ۱۱ میلیون تن کالای اساسی در سال جاری


رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالا از بنادر به کشور وارد شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، داریوش امانی گفت: بر اساس آمار بارگیری کالاهای اساسی از بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) با صدور بیش از ۲۸۵ هزار بارنامه و بارگیری در حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و سهم ۶۲ درصدی در بین بنادر کشور در زمینه حمل کالاهای اساسی در جایگاه نخست قرار دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: با توجه به این که بیشترین حجم جابجایی کالاهای اساسی در بین بنادر کشور، متعلق به بندر امام خمینی (ره) است، روزانه ۲۵۰۰ دستگاه کامیون به این بندر اعزام می‌شود و آمار حمل کالاهای اساسی روزانه نزدیک به ۶۰ هزار تن از این بندر بوده و پس از مصوبات شورای عالی ترابری کشور در حال حاضر این رقم به ۶۶ هزار تن رسیده است.

امانی با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در تلاش هستیم تعداد کامیون‌های ارسالی به بندر امام خمینی (ره) افزایش یابد، ادامه داد: ورود کالاهای اساسی به کشور از طریق بنادر چابهار، شهید رجایی، امیرآباد، نوشهر، انزلی و فریدونشهر نیز انجام می‌شود و روزانه قریب به ۳۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کالای کشور در بنادر مختلف در امر جابه جایی این کالاها فعالیت دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق مصوبات شورای عالی ترابری کشور مقرر است با آغاز حمل یکسره کالاهای اساس از کشتی به ناوگان و رفع مشکلات مربوط به فرایند ترخیص کالاهای اساسی، حمل این کالاها تسهیل و تسریع شود و امیدواریم رقم فعلی حمل روزانه ۹۲ هزار و ۵۰۰ تن کالا پس از اجرایی شدن مصوبات مذکور افزایش یابد.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-234672

نظرات