web analytics
یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳
۱۰:۲۱:۱۹

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

۷۷۷ هزار تن کالا از استان مرکزی صادر شد

اراک – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: ۷۷۷ هزار تن کالا در سال جاری از مبادی گمرکی این استان به خارج از کشور صادر شده است که این شاخص نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد رشد دارد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مرکزی «سعید فرخی» افزود: این کالاها به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار به ۸۶ کشور جهان از جمله ترکیه، عراق، افغانستان، امارات متحده، آذربایجان، پاکستان، ازبکستان و بلغارستان صادر شده‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت:  صادرات کالا از گمرکات این استان به خارج از کشور از نظر ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش دارد.

فرخی خاطرنشان کرد: این کالاها در قالب ۱٧ هزار و ۴۲۵ اظهارنامه به خارج از کشور صادر شده‌ است.

وی، هیدروکربورها، شمش، میلگرد آجدار، شیشه ، انواع بلور، پلی اتیلن سبک و سنگین، ایزوگام ،شمش آلومینیوم،مقاطع فولادی، مواد غذایی،کاشی و سرامیک را از جمله کالاهای صادراتی امسال استان عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بیان کرد: ۱۲۶ میلیون دلار کالا در شهریور ماه امسال از این استان به خارج از کشور صادر شد که برای نخستین بار میانگین صادرات ماهانه استان به حدود یک صد میلیون دلار  رسید.

فرخی اظهار داشت: ۲۳۱ میلیون دلار کالا نیمه  نخست امسال به استان مرکزی وارد شد که این شاخص در مقایسه با مدت مشابه قبل ۴۶ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: این کالاها از ۴۲ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، امارات، اکوادور ، چک، هند و آلمان به استان مرکزی وارد شده‌ است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: ماشین ‌لات و مواد اولیه خطوط تولید از جمله عمده کالاهای وارد شده به این استان در سال جاری بوده‌ است.

فرخی، تراز تجاری استان مرکزی در سال جاری را مثبت اعلام کرد و افزود: میزان مبادلات تجاری استان در سال جاری رشد مناسبی را نسبت به سال گذشته داشته و با تداوم این روند در سال جاری صادرات استان از مرز یک میلیارد دلار عبور می‌کند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.

منبع : www.irna.ir/news/84488761/

نظرات