سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۰:۳۹:۲۰

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

۶.۵ میلیون تن کالا توسط ناوگان جاده ای آذربایجان غربی جابجا شد

ارومیه – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان جاده ای استان طی سالجاری خبر داد.

ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این میزان در مقایسه با پارسال ۳ درصد رشد نشان می‌دهد افزود: پارسال ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان جاده‌ای استان جابجا شده بود.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی نقش مهمی در ترانزیت و جابجایی کالا ایفا می‌کند، افزود: هم اکنون ۱۶۰ شرکت حمل و نقل جاده‌ای در استان آذربایجان غربی در حوزه کالا فعال هستند و استان دارای سهم ۴.۵ درصدی در زمینه حمل و نقل جاده‌ای بار بوده و یکی از استان‌های مهم در این ارتباط محسوب می‌شود.

شکری با اشاره به فعالیت ۱۶۰ شرکت حمل و نقل جاده‌ای در استان آذربایجان غربی در حوزه کالا گفت: استان دارای سهم ۴.۵ درصدی در زمینه حمل و نقل جاده‌ای بار کشور بوده و یکی از استان‌های مهم در این ارتباط محسوب می‌شود.

وی همچنین از انجام ۴۴۸ هزار سفر برای حمل کالا توسط ناوگان استان خبر داد و اظهار کرد: در این مدت تعداد سفر انجام شده برای تناژ حمل شده کالا در استان نیز نزدیک به ۴۴۸ هزار سفر بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که نزدیک به ۴۴۵ هزار سفر بوده رشد یک درصدی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تعداد ناوگان باری فعال استان تا پایان شهریور ماه سال جاری را ۳۱ هزار و ۶۴۲ دستگاه با عمر متوسط ۱۵.۵۸ سال ذکر کرد و گفت: تا پایان شهریور ماه امسال نزدیک به ۲۶ هزار دویست راننده در بخش حمل و نقل باری مشغول به کار بودند.

شکری با اعلام اینکه هم اکنون نزدیک به ۱۶ هزار دستگاه وانت باری فعال در استان فعالیت دارند گفت: برای ۷۸ دستگاه وانت بار در شهریورماه ۱۴۰۰ کارت هوشمند صادر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه محور مهاباد – ارومیه پر تردد ترین محور استان در شهریورماه سال جاری بود، افزود: میزان تردد در محور مهاباد – ارومیه به عنوان پر تردد ترین محور در شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۳۲ درصد افزایش داشته است.

شکری اظهار کرد: آمار تردد ورودی و خروجی به استان در شهریور ماه سال جاری تقریباً نزدیک به هم است به طوری که بالغ بر یک میلیون و ۱۷۴ هزار تردد ورودی و نزدیک به یک میلیون و ۱۶۲ هزار تردد خروجی به استان در این ماه صورت گرفته است.

منبع : mehrnews.com/xWm8F

نظرات