جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳
۰۳:۳۷:۲۸

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

یک استثنا برای واردات ۹ برند کامیون

در راستای ترخیص فوری کامیون های رسوبی در گمرک مقرر شده که در چهارچوب تعیین شده ۹ برند کامیون برای ترخیص نیاز به مجوز محیط زیست نداشته و این مجوز بعد از ترخیص و قبل از شماره گذاری اخذ شود.

به گزارش ایسنا، از ششم مهر ماه و با ورود دادستانی و مصوبات صورت گرفته مقرر شد طی مدت یک ماه پیش رو حدود ۶۰۰۰ کامیون دپو شده در گمرک تعیین تکلیف و ترخیص شوند.

این کامیون ها از حدود دوسال پیش و طبق مصوبات دولت وارد گمرک و بنادر شده ولی با توجه به موانع پیش رو امکان ترخیص نداشت تا اینکه در هفته های گذشته با بازدید دادستانی و مسئولان مربوطه مشکلات موجود حل و فصل شده است.

اما یکی از مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص به مجوز محیط زیست بر می گشت که در این رابطه نیز تصمیماتی اخذ و به گمرکات اجرایی ابلاغ شده است.

بر این اساس فهرست نام های تجاری کامیون ها با سابقه ترخیص از گمرک بر اساس تایید و گزارشات فنی شرکت های بازرسی به استناد نامه مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست، به گمرکات اجرایی اعلام شد که عبارتند از : VOLVO FH ۵۰، VOLVO FH ۵۴۰،  Renault T۴۶۰, Renault T۴۸۰, Renault T۵۲۰, DAF XF ۴۶۰ FT,DAF XF ۴۸۰ FT,DAF XF ۵۱۰ FT,DAF XF ۵۳۰ FT  

بنابراین در زمان تشریفات گمرکی ترخیص کامیون‌های دپو شده، گمرکات اجرایی مکلفند از این ۹ برند مجوز ترخیص محیط زیست را دریافت نکنند ولی پس از ترخیص، مراتب را به مراجع ذیربط از جمله سازمان محیط زیست، راهور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منعکس کنند. 

طبق تاکید معاون فنی گمرک ایران، این مجوز بعد از ترخیص و قبل از شماره‌گذاری اخذ خواهد شد.

منبع : https://www.isna.ir/news/1400071006582/

نظرات