سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۲:۵۶:۰۰

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

گروپاژ

گروپاژ واژه‌ای است که برای بازرگانانی که خرده بار دارند ، آشناست. در مواقعی که بار یک بازرگان، اندازه استاندارد برای حمل با یک کانتینر را دارا نباشد، نیاز به ترکیب بار خود با بارهای دیگر در یک کانتینر دارد. بدین ترتیب کالاهای خود را همراه با کالاهای دیگران حمل می‌کند.

در اصطلاح به حمل گروهی کالاهای افراد مختلف در یک کانتینر، گروپاژ (Groupage) گفته می‌شود.

مزایای گروپاژ

حمل گروپاژ هم به صورت دریایی، زمینی و هم هوایی میسر است. اما بیشتر بازرگانان گروپاژ دریایی را می‌شناسند. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد حمل گروپاژ را انتخاب می‌کنند، این است وقتی که بار شما همراه با بار دیگر بازرگانان حمل شود، هزینه‌های حمل کالا کمتر شده و این یکی از مزیت‌های گروپاژ برای بازرگانان با تعداد کالای کمتر از حجم استاندارد در یک کانتینر است.

چه کالاهایی گروپاژ می شوند؟؟

  • کالاهای نمایشگاهی
  • واردات کالاهای موقتی مانند کالاهای مورد نیاز برای تعمیرات
  • اخذ نمونه محصولات تجاری از چندین فروشنده
  • خرید های شخصی از وبسایت های بین المللی
  • دستگاه های حساس همانند ایکس ری

معایب گروپاژ

خوب است در اینجا به این نکته اشاره کنیم که در کنار مزیت صرفه‌جویی در هزینه حمل دریایی کالا به صورت گروپاژ یک عیب هم وجود دارد. در حمل گروپاژ دریایی یا زمینی،

زمان حمل کالا طولانی تر می‌باشد. این دیرکرد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.  گروپاژ قوانین به خصوص خود را دارد. شما بارهایی مانند باتری،کابل ها، بعضی از ماشین‌آلات که دارای مشعل هستند و بسیاری از کالاهای دیگر را که استاندارد اجباری به آنها تعلق می‌گیرد، به هیچ عنوان نباید با کالاهایی که نیاز به مجوز استاندارد ندارند، با هم بارگیری کنید.

نظرات