چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۳:۰۹:۳۲

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

پیگیر صدور مجوزهای گمرکی و ایجاد زیرساخت های بندری هستیم

بندرعباس – فرماندار بندر خمیر گفت: به منظور تسهیل در روند تخلیه و بارگیری و صادرات و واردات کالا، پیگیر صدور مجوزهاب گمرکی و همچنین ایجاد زیرساخت های بندری و دریایی در اسکله بندرپل هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، میرهاشم خواستار در دیدار با تعدادی از لنجداران بندرپل که به منظور بررسی مشکلات و مطالبه های آنان انجام شد، افزود: ظرفیت مهم بندری و دریایی بندرپل، احداث برخی زیرساخت‌ها را در اسکله این شهر ضروری کرده است.

خواستار در ادامه به برخی خواسته های در دست اقدام لنجداران اشاره کرد و بیان داشت: یکی از خواسته های لنجداران منطقه، احداث رمپ تخلیه و بارگیری جهت پهلوگیری شناورها و لنج ها در اسکله بندرپل بوده که با پیگیری انجام شده این مطالبه در شورای اداری استان مطرح و به تصویب رسید.

فرماندار بندرخمیر ادامه داد: در بازدید میدانی ربیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز مقرر شد در آینده نزدیک عملیات احداث رمپ برای لنج های باری در اسکله بندرپل آغاز شود.

وی ضافه کرد: براساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، هم اکنون طرح مطالعاتی اسکله درحال انجام است که پس از اتمام آن، مرحله تحویل پروژه به پیمانکار جهت احداث رمپ آغاز خواهدشد.

خواستار همچنین از تایید صدور مجوز فعالیت تجاری گمرک بندرپل در کارگروه استانی به عنوان دیگر مطالبه لنجداران خبر داد و عنوان کرد: به منظور تسهیل در فرآیند صادرات و واردات کالا، تجاری شدن گمرک بندرپل در دستورکار قرار گرفته و درحال حاضر صدور مجوز فعالیت تجاری گمرک بندرپل در کارگروه استانی تایید و روند اداری آن درحال انجام است.

وی ادامه داد: صدور نهایی مجوز فعالیت گمرک تجاری بندرپل، پس از بازدید میدانی متخصصان این حوزه از اسکله، انجام خواهد شد.

فرماندار بندرخمیر در ادامه خواستار همکاری و مشارکت لنجداران و ملوانان جهت تسریع در روند راه اندازی بازارچه ملوانی در بندرپل شد و گفت: از دیگر اقدام های دولت در راستای بهره مندی مردم بندرپل از مزایای کالاهای ملوانی، صدور مجوز احداث بازارچه ملوانی در این شهر بود که لازم است لنجداران و ملوانان پلی نیز جهت تسریع در راه اندازی بازارچه ملوانی در این شهر مشارکت و همکاری کنند.

به گفته وی، اگر بازارچه ملوانی مناسب در بندرپل راه اندازی شود، زمینه رونق و بهبود معیشت مردم منطقه را فراهم خواهد کرد.

بر پایه این گزارش، از ۱۰۳ فروند لنج ثبت شده در بندرپل خمیر، حدود ۳۰ شناور در اسکله بندرپل فعالیت می کنند.

گمرک بندرپل یکی از گمرکات قدیمی استان هرمزگان به شمار می رود.

منبع : mehrnews.com/xY48v

نظرات