سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۰:۴۹:۰۷

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

پرونده ترخیص کالاهای گروه چهار و خودرو در گمرک بسته شد/۱۵۰۰خودرو در مسیر سازمان اموال تملیکی

بر اساس اعلام معاون فنی گمرک ایران از ۲۶ شهریور ماه امکان اظهار و ترخیص کالاهای گروه چهارم درگمرک‌مانده وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بعد از پیگیریهای انجام‌شده برای تعیین تکلیف بخش مهمی از کالاهای درگمرک‌مانده، ظاهراً از فردا ۲۶ شهریور امکان اظهار و ترخیص کالاهای گروه ۴ وجود نخواهد داشت. بر اساس بخشنامه‌های وزارت صنعت، معدت و تجارت هم‌اکنون بیش از ۲۵۰۰ قلم کالا در فهرست کالاهای گروه چهارم که امکان ثبت سفارش ندارند قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام پیشین مسئولان گمرک حدود ۱۵۰۰ خودرو که عمدتاً بدون ثبت سفارش وارد شده، در گمرک مانده بودند و امکان ترخیص نداشتند ظاهراً با بخشنامه اخیر خودروهای مذکور نیز راهی سازمان اموال تملیکی خواهند شد.

جمال ارونقی در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به بخشنامه سوم تیر ماه موضوع مصوبه ۲۶ خرداد ماه هیأت دولت در خصوص مهلت اعطایی جهت ترخیص کالاهای گروه چهارم و با توجه به اتمام مهلت مذکور در تاریخ ۲۶ شهریور ماه، به گمرکات سراسر کشور اعلام شد از «اظهار» و حتی «ترخیص» کالاهای مشمول گروه چهارم کالایی و خودرو بعد از تاریخ یادشده اکیداً خودداری شود.

به گزارش تسنیم، بر اساس بخشنامه اخیر دفتر واردات گمرک ایران تأکید شده است گمرکات اجرایی کشور در اجرای ماده ۲۴ قانون امور گمرکی در خصوص کلیه کالاهای گروه چهارم و خودروهای موجود در گمرکات که توسط مرجع تحویل‌گیرنده مهلت‌منقضی اعلام گردیده است به‌قید فوریت نسبت به اعمال مقررات متروکه و تنظیم اظهارنامه مربوطه و ارسال به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اقدام لازم صورت گیرد.

منبع : https://www.tasnimnews.com/

نظرات