چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۳۵:۱۰

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

مهلت ۱۵ روزه دستگاه قضایی برای ترخیص کالاهای اساسی در هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: با صدور دستور قضایی برای ترخیص و تعیین تکلیف کالاهای اساسی از گمرک شهید رجایی بندرعباس ۱۵ روز مهلت تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، علی صالحی با حضور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان، ضمن ارزیابی کالاهای اساسی موجود در این مجموعه، دستورات لازم را به منظور تسریع در روند ترخیص و عرضه به موقع اقلام ضروری با هدف کنترل بازار صادر کرد.

وی همچنین با حضور در انبارهای کالاهای اساسی ضمن بازدید از محموله‌های روغن، برنج، کود شمیایی و لاستیک خودروهای سنگین، وضعیت اقلام دپو شده را مورد ارزیابی قرار داد.

صالحی در جریان این بازدید تأکید کرد: اداره کل استاندارد باید ظرف پانزده روز نظر خود را در مورد کالاهای اساسی، خصوصاً لاستیک ماشین آلات سنگین اعلام نماید و این کالاها در مدت زمان کوتاهی ترخیص شوند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: افزایش قیمت برخی کالاها و گرانی‌های روزافزون موجب کوچک شدن سفره مردم و کاهش توان خرید کالاهای اساسی شده است که چاره اندیشی فوری در این خصوص را می‌طلبد.

صالحی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه در خصوص لزوم کنترل گرانی‌ها، خاطرنشان کرد: در راستای کنترل بازار و مقابله با گرانی‌ها در جلسه‌ای با حضور مسئولین قضائی استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی، تصمیمات لازم به منظور مبارزه با قاچاق و شتاب بخشی به ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شده است.

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان افزود: برای آن دسته از صاحبان کالا که اقلام وارداتی آنها در انبارها دپو شده و اقدامی در خصوص ترخیص آن انجام نمی‌دهند نیز مهلت پانزده روزه تعیین شده تا نسبت به ترخیص محموله‌هایشان اقدام کنند.

وی یادآور شد: رویکرد مسئولان قضائی در بازدید از بنادر و گمرکات، تعیین تکلیف سریع کالاهای اساسی علی‌الخصوص گندم، برنج، دانه‌های روغنی، لاستیک خودرو، روغن و اقلام ضروری از مرحله ترخیص تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است.

صالحی تصریح کرد: با تصمیمات اتخاذ شده همچنین مقرر شده، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان با تأمین به موقع کامیون‌ها و تانکرهای مخصوص حمل روغن، نسبت به بارگیری و انتقال محموله‌های روغن وارداتی از انبارها، همکاری و مشارکت فعال کنند.

منبع : mehrnews.com/xTm79

نظرات