چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۱:۵۳:۰۳

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

معاون فنی گمرک ایران: ۱۵۰ هزار دز واکسن آسترازنکا وارد کشور شد

تهران- ایرنا- شصت و یکمین محموله واکسن کرونا شامل ۱۵۰ هزار دز آسترازنکا ساعتی پیش وارد کشور شد.  

 مهرداد جمال ارونقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این محموله از یونان وارد کشور شده است، خاطرنشان کرد: این محموله با حضور الکساندراکیس سفیر یونان در تهران و محمدحسین نیکنام مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، از گمرک به صورت حمل یکسره ترخیص و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.
با ترخیص این محموله واکسن از گمرک، تعداد واکسن های کرونای وارداتی به کشور به ۷۹ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۶۰۶   دز رسید.
به گزارش ایرنا، از اسفندماه ۹۸ ویروس کووید ۱۹ در کشور شیوع پیدا کرد و از اسفندماه سال ۹۹ واکسیناسیون عمومی آغاز شد.
بر اساس آمار منتشر شده گمرک، بیشترین واردات واکسن از ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ تا هشتم مهرماه سال جاری مربوط به واکسن سینوفارم چین با ۳۶ محموله شامل ۶۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دز بوده است.
پس از آن سه محموله واکسن آسترازنکا (وارداتی از ژاپن) با ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز، یک محموله کووکس وارداتی از ایتالیا با یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز، یک محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از چین- سبد کووکس با یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز، ۱۲ محموله واکسن روسی اسپوتنیک با یک میلیون و ۳۴۵ هزار دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از روسیه با ۹۶۳ هزار دز، یک محموله کووکس وارداتی از کره‌جنوبی با ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از اتریش با ۶۵۰ هزار دز و یک محموله واکسن بهارات هندی با ۱۲۵ هزار دز وارد کشور شده است.
برپایه این آمارها، بیشترین میزان واردات واکسن در شهریورماه امسال با ۳۸ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۹۶ دز است و در مهرماه نیز ۱۹ میلیون و ۲۵ هزار دز واکسن سینوفارم به کشور وارد شد.

منبع : www.irna.ir/news/84490167/

نظرات