سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۱:۵۳:۱۲

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

قیمت خرید توافقی سیب صنعتی در آذربایجان غربی تعیین شد/ هر کیلو ۱۵۰۰ تومان

استاندار آذربایجان غربی قیمت خرید توافقی سیب صنعتی در استان را هر کیلو ۱۵۰۰ تومان اعلام کرد.

به گزارش ایلنا؛ محمدمهدی شهریاری  در جلسه بررسی خرید توافقی سیب صنعتی با بیان  اینکه نگه داری و دپوی سیب زیر درختی در کنار جاده ها و در میان گِل و لای علاوه بر تبعات بهداشتی، موجب تخریب چهره شهر نیز می شود، افزود: هدف نهایی در تعیین قیمت توافقی برقراری یک رابطه عادلانه در عرضه و تقاضا جهت حمایت از کشاورزان است.

وی با اشاره به اینکه نباید دسترنج یکساله کشاورزان به جیب برخی دلالان و واسطه ها برود، ادامه داد: جهاد کشاورزی باید علاوه بر اعلام عمومی محل جایگاه های جمع آوری قانونی، بستر دریافت مجوز برای ایجاد ایستگاه های جمع آوری قانونی را نیز تسهیل و تسریع بخشد تا بر تعداد این مراکز افزوده شود.

استاندار آذربایجان غربی از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز درخواست کرد تا طبق قانون با ایستگاه های غیرقانونی جمع آوری خرید سیب صنعتی برخورد کند.

استاندار آذربایجان غربی قیمت خرید توافقی سیب صنعتی را ۱۵۰۰ تومان بیان کرد و گفت: علاوه بر اینکه از کارخانجات کنسانتره درخواست داریم تا از خرید سیب های کنار جاده ای که به صورت غیر بهداشتی نگه داری می شوند خودداری کنند، باغداران نیز محصول سیب زیر درختی خود را مستقیم به کارخانجات و یا جایگاه های قانونی به فروش برسانند.

شهریاری با قدردانی از کارخانجات کنسانتره، ابراز امیدواری کرد تا با ایجاد شرایط متعادل شاهد سودآوری این فرآیند به نفع کشاورزان باشیم.

منبع : https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1129102

نظرات