چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۳:۱۶:۳۳

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

صادرات بیش از ۶۰ هزار تن خرما به ۵۲ کشور

سخنگوی گمرک ازصادرات بیش از ۶۰ هزار و ۷۳۴ تن انواع خرما به ارزش ۵۳ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۷۰ دلار به بیش از ۵۲ کشور در ۴ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از گمرک؛ آقای سید روح اله لطیفی، افزود: ایران را می توان جزو دسته کشور هایی دانست که دارای شرایط مناسب برای رشد انواع خرما است. این شرایط موجب تولید انواع خرمای مرغوب شده است که می توان گفت شاید در هیچ کجای دنیا چنین امکانی وجود ندارد و از لحاظ کیفی، نمونه خرما های مرغوب ایرانی در دنیا، بی نظیر است، زیرا محل کشت و شرایط مهیا شده برای رشد این نوع خرما ها فقط در زمین های برخی نقاط ایران امکانپذیر است و کشت حاصلخیز و مفید را دربردارد.
وی اضافه کرد:کشورمان در ۴ ماهه نخست سال جاری اقدام به صادرات بیش از ۶۰ هزار و ۷۳۴ تن انواع خرما برابر با ۵۳ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۷۰ دلار به کشور های جهان صادر کرده است.
دبیرشورای اطلاع رسانی گمرک افزود: انواع خرمای ایرانی به ۵۲ کشور جهان از جمله سوئد، هلند، روسیه، ترکیه، قطر، اکراین، افغانستان، کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه، انگلستان، عراق، هند، پاکستان، چین، شیلی، مجارستان و … صادر شده است که در این میان شرکای اصلی ومقاصد اصلی این محصول ایران به ترتیب، کشور عراق با ۹ میلیون و ۷۲۹ هزارو ۹۴۲ دلار، پاکستان با ۷ میلیون و ۶۴۷ هزارو ۳۶۰ دلار و قزاقستان با ۵ میلیون و ۹۱۰ هزارو ۱۳۳ دلار است.
لطیفی گفت: خرما مضافتی تازه وخشک کرده، خرما استعمران تازه وخشک، خرما پیارم، خرما شاهانی و خرما زاهدی انواع خرما های صادراتی کشورمان هستند.

منبع : http://tnews.ir/

نظرات