چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۱:۴۴:۰۰

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

رونق صادرات با کانتینرهای یخچالی در بندرلنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از جهش پنج برابری تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی و کسب جایگاه نخست در بین بنادر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، با رونق گرفتن تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی در بندر لنگه در غرب استان هرمزگان، قاسم عسکری نسب در تشریح عملکرد تخلیه و بارگیری کانتینر های یخچالی در بندر لنگه از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه اظهار داشت: طی این مدت در مجموع ۵۲ هزار و ۷۵۶ TEU کانتینر یخچالی تخلیه و بارگیری شده که در این بخش جهش ۵ برابری محقق شده است.

وی با اشاره به افزایش عملیات تخلیه و بارگیری کانتینری و صادرات کالاهای یخچالی با وجود شرایط متاثر از تحریم‌ها و ویروس کرونا، حجم صادرات کانتینر یخچالی از طریق بندر لنگه در مدت یاد شده را ۲۶ هزار و ۳۷۸ TEU کانتینر عنوان کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، در بخش صادرات نیز ۱۹۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

امارات متحده عربی و عمان از سال گذشته، واردات محموله‌های کالایی را در تمامی بخش‌ها منوط به حمل کانتینری و کانتینریخچالی کرده‌اند و لذا عملا لنج‌ها در حال حذف از فرآیند حمل و نقل کالا میان ایران با کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس هستند.

منبع : http://fna.ir/5h6v7

نظرات