سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۴۲:۵۴

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

رشد ۷۸ درصدی واردات کالای اساسی از بندر چابهار

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۷۸ درصدی واردات کالای اساسی و افزایش ۳.۵ برابری صادرات کالا از بندر چابهار در سال ۱۴۰۰ و اهداف بندری و اقتصادی سال ۱۴۰۱ خبر داد.


بهروز آقایی،از رشد ۷۸ درصدی تخلیه و انتقال کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، افزایش ۳,۵ برابری صادرات کالاهای ساختمانی و فرآورده های معدنی و جذب سرمایه گذاری ۲۱۰  میلیارد تومانی بخش خصوصی طی مدت یکسال گذشته در  بندر چابهار خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، آقایی با اشاره به افزایش ۴۱ درصدی مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کالا طی مدت یادشده نسبت به سال قبل افزود؛ تخلیه و بارگیری کالای غیر نفتی و نفتی به ترتیب ۶۸ و ۸ درصد نسبت به پارسال از رشد برخوردار بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بر برنامه ریزی و اقدام عملی در جهت حرکت در راستای شعار سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و افزود: تلاش مضاعف در جهت تسهیل مبادلات تجاری دریایی با هدف افزایش ترافیک کالا و کشتی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه زیرساخت‌های لجستیکی بندر چابهار، توسعه کسب و کارهای بندری و ایجاد اشتغال پایدار در سال جدید از اولویت‌های این اداره کل قرار دارد.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-241431

نظرات