چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۲:۴۲:۰۹

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

رشد ۱۳۰ درصدی صادرات از محل گمرک زنجان

ایسنا/زنجان مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: در نیمه اول امسال صادرات کالا به لحاظ دلاری ۱۳۰ درصد افزایش داشته است.

میرهاشم سیداحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در نیمه ابتدایی امسال، ۲۲۹ میلیون و ۷۲ هزار و ۱۴ دلار کالا به وزن ۱۳۷ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۷۴ کیلوگرم صادرات کالا از محل گمرک استان زنجان انجام شده که به لحاظ دلاری ۱۳۰ درصد و به لحاظ وزنی ۱۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی از افزایش واردات به استان خبر داد و افزود: در نیمه ابتدایی امسال کالاهایی به ارزش بیش از ۲۲۰ میلیون دلار به وزن بیش از ۳۰۵ میلیون کیلوگرم از محل گمرک استان زنجان وارد شده که به لحاظ دلاری ۸۲ درصد و به لحاظ وزنی ۱۲۱ درصد افزایش دارد.

این مسئول با اشاره به ورود موقت، ادامه داد: ورود موقت استان با ۱۴۸ درصد افزایش از ۲۳ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۴۷ دلار نیمه اول سال قبل به ۵۷ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۴۹۳ دلار در نیمه اول سال‌جاری رسیده است که این مهم به لحاظ وزنی نیز  ۱۷۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک استان زنجان از رشد ۳۵ درصدی درآمد ریالی این اداره‌کل در نیمه اول امسال خبر داد و تصریح کرد: در این مدت ۱۶ فقره امانات پستی به ارزش ۳۷۳۶ دلار وارد و ۲۴۴ فقره امانت پستی به ارزش ۳۲ هزار و ۹۸۹ دلار صادر شده است.

سیداحمدی خاطرنشان کرد: درصد زیادی از واردات کالا به استان مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید است و کالای نهایی تولید شده خاصی به استان وارد نمی‌شود و این در حالی است که از استان، ماده اولیه که امکان استفاده آن در استان وجود دارد نیز خارج نمی‌شود.

منبع : https://www.isna.ir/news/1400072820632/

نظرات