چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۲:۱۸:۲۹

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل

دژپسند: واردکنندگان مواد اولیه و کالا های واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند

وزیر امور اقتصاد و دارایی ضمن تاکید براینکه واردکننده مواد اولیه و کالا های واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، گفت: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی موجب جلوگیری از قاچاق و روان سازی تجارت شده است. وزیر امور اقتصاد و دارایی ضمن تاکید براینکه واردکننده مواد اولیه و کالا های واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، گفت: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی موجب جلوگیری از قاچاق و روان سازی تجارت شده است.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی پس از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت کمرگ کشور، گفت: طی دو سال اخیر، فعالیت ها در گمرکات کشور به سمت هوشمند شدن سوق داده شده و نظارت پیشین جایگزین پسین شده است تا صادرکنندگان از مشکلات و قید و بند ها رها شوند.
وی با بیان اینکه واردکننده مواد اولیه و کالا های واسطه ای نباید پشت خط گمرک بماند، ادامه داد: وزارت اقتصاد در تلاش است با اتخاذ سیاست هایی مناسب روند را در گمرکات روان کند، از سوی دیگر با افزایش دقت از قاچاق جلوگیری به عمل آید.
وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: افزایش X-RAY و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این حوزه موجب روانی تجارت خارجی می شود که سیاست های وزارتخانه نیز در این راستا است.
دژپسند همچنین درباره جلسه کمیسیون اقتصادی، اضافه کرد: در جلسه امروز سوالات نمایندگان مطرح شد؛ این سوالات در حوزه فضای کسب و کار، بانکداری، خزانه، بودجه، مالیات و. بود.
وی با بیان اینکه براساس وظایف قانونی به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد، به محور سوالات اشاره کرد و افزود: نقش گمرک در مبارزه با قاچاق یکی از سوالات بود؛ در گزارش های بین المللی، گمرک ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مورد تحسین و تمجید قرار گرفته است، که مقرر شد، کمیته ای مشخص میزان پیشرفت گمرک در تحقق این مهم را مورد بررسی قرار دهد.
وزیر اقتصاد و دارایی میزان اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار را یکی دیگر از سوالات نمایندگان برشمرد و اضافه کرد: اقدامات انجام گرفته در این زمینه توضیح داده و مقرر شد، کمیته ی مشخصی فعالیت های آنلاین این حوزه را به دقت بررسی کند.

منبع : http://tnews.ir/

نظرات