چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۱۸:۰۴

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

حمل و نقل بیش از ۶۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی خوزستان

در بازه زمانی سیزده روز تعطیلات نوروز ۶۰ هزار و۹۳۰ تن کالا از مرزی‌های شلمچه و چذابه ترانشیپ شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: ۶۰ هزار و۹۳۰ تن کالا طی سیزده روز تعطیلات ۱۴۰۱ از مرزی‌های شلمچه و چذابه ترانشیپ (حمل و نقل کالا به مقصد میانی و سپس به مقصد اصلی) شد.

غلامعباس بهرامی نیا با بیان اینکه این میزان کالا توسط یک هزار و ۹۷۴ دستگاه کامیون ترانشیپ شده است اظهار داشت: در بازه زمانی یاد شده تعداد ۲۷ هزار و ۲۶۱ نفر از مرز شلمچه تردد داشتند که از این میزان ۱۵ هزار و ۴۰ نفر وارد و ۱۶ هزار و ۹۶۱ نفر از کشور خارج شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: طی این مدت تردد تعداد چهار هزار و ۵۵ نفر از مرز چذابه نیز به ثبت رسید که از این میزان یک هزار و ۵۱۳ نفر وارد و یک هزار و ۶۶۹ نفر خارج شدند.

لازم به ذکر است ،  مواد غذایی، تره بار، مصالح ساختمانی، وسایل مکانیکی و خانگی ، لبنیات و آبزیان پرورشی ، چوب و آهن آلات از مهمترین اقلام ترانشیپ به عراق از پایانه تجاری چذابه است.

محصولات فولادی ، مصالح ساختمانی ، سیمان و کلینکر (مواد اولیه سیمان) و قطعات نیروگاهی از محصولات ترانشیپ شده از مرزشلمچه به عراق است.

مرز‌های زمینی چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر از تیر۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعث عراق به تدریج برای صادرات کالا و درمهر همان سال برای عزیمت زائران عتبات عالیات بازگشایی شدند.

منبع : https://www.ghatreh.com/

نظرات