چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۱:۴۲:۰۳

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

جهش ۸۷ درصدی صادرات از گمرکات بوشهر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش ۸۷ درصدی صادرات غیر نفتی استان از نظر ارزش در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سید حسین حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: صادرات غیر نفتی استان بوشهر در ۶ ماه نخست امسال افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۱۳ میلیون و ۳۳۱ هزار تن کالای غیر نفتی از استان بوشهر به کشورهای هدف صادر شد و ۸۷ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی، انواع آبزیان و سبزی و صیفی عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرک‌های استان بوشهر بوده است، بیان کرد: ارزش کالای غیر نفتی صادر شده از استان بوشهر چهار میلیارد و ۶۳۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش فارس، ۱۰ کشور اول مقصد صادراتی کالاهای استان بوشهر به ترتیب شامل کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هند، پاکستان، آفریقای جنوبی، برزیل، قطر، نیجریه وافغانستان هستند.

استان بوشهر در حوزه‌های مختلفی و به ویژه کشاورزی و شیلات ظرفیت صادراتی دارد و با توجه به شعار سال که تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها نام‌گذاری شده، بدون شک با فعال شدن ظرفیت‌های تولیدی می‌توان زمینه برای افزایش بیش از پیش صادرات استان بوشهر را فراهم کرد که برای تحقق این امر نیاز است مسئولین مربوطه برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

منبع : https://www.farsnews.ir/bushehr/news

نظرات