چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۳:۲۳:۰۱

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

جابجایی ۴میلیون و ۹۳۵هزار تن کالا از شبکه ریلی بندر شهید رجایی

بندرعباس – مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه امسال ۴میلیون و ۹۳۵ هزارو ۹۵۳ تن انواع کالا از پایانه های ریلی بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به نقش مهم حمل و نقل ریلی در توسعه اقتصادی و راهبردهای سازمان بنادر و دریانوردی در جهت توسعه فعالیتهای ریل –بندر اظهار داشت: طی هشت ماهه امسال، ۴ میلیون و ۹۳۵ هزارو ۹۵۳ تن انواع کالا از طریق ۸۸ هزار و ۲۹۸واگن به اقصی نقاط کشور ارسال شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل،۴۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در ارسال مایحتاج عمومی هموطنان بیان داشت: طی این مدت ۲۹۲ هزار و ۵۱۲ تن انواع کالای اساسی از طریق شبکه ریلی از مبدا بندر شهید رجایی به سراسر کشور حمل شده است.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، عمده کالاهای اساسی را شامل گندم، روغن خوراکی، جو و ذرت اعلام کرد و گفت: این میزان کالا به وسیله ۴ هزار و ۲۷۰ واگن به استانهای مقصد حمل شده است.

محمدی کرجی‌ران با بیان اینکه سهم محموله‌های تجاری جابجا شده در بخش فعالیت‌های حمل و نقل ریلی از طریق این بندر ۴۹ درصد افزایش یافته است، افزود: بندر شهید رجایی به دلیل واقع شدن در کریدور شمال -جنوب یکی از نقاط محوری و مسیری مطمئن برای ترانزیت کالا از طریق ناوگان ریلی به کشورهای همسایه قلمداد می شود.

شایان ذکر است، طی بازه زمانی هشت ماهه سال جاری،۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۵۸ تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده که از این میزان، ۲۹۲ هزار و ۵۱۲ تن آن از طریق شبکه ریلی این بندر به سراسر کشور حمل شده است.

گفتنی است، بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم ترین کانون تجارت دریایی از ۶۳کیلومتر شبکه ریلی برخوردار است و خطوط مختلف ریلی این بندر به ۱۲ محوطه اختصاصی بخش غیردولتی منتهی می شود.

منبع : mehrnews.com/xWDms

نظرات