web analytics
سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲
۱۶:۲۶:۳۵

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

توسعه همکاری ایران و ازبکستان در بخش حمل و نقل و ترانزیت

در دیدار هیات جمهوری ازبکستان با سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، طرفین به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی اعلام آمادگی کردند.

 هیأتی از جمهوری ازبکستان به سرپرستی معاون وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی با همراهی معاون وزارت حمل و نقل و جمعی از مدیران بخش‌های تخصصی تجارت و حمل و نقل ازبکستان با شهریار افندی‌زاده، سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی دیدار کردند.

به گزارش تین نیوز از پایگاه وزارت راه و شهرسازی، در این دیدار که با حضور مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و نمایندگان وزارت امور خارجه و مرکز امور بین الملل برگزار شد، آخرین وضعیت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور در بخش‌های مختلف جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی بررسی شد و در راستای تبیین نقشه راه تقویت و توسعه همکاری‌های دو کشور، طرفین آمادگی خود را برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی اعلام کردند.

در این نشست، نمایندگان ایرانی موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران، زیرساخت‌ها و امکانات حمل و نقل و ترانزیت از این قلمرو  و امکان بهره‌مندی کشورهای آسیای میانه به ویژه ازبکستان از این ظرفیت‌ها را در چهارچوب مشارکت در رونق بخشی و تجاری سازی کریدورها و مسیرهای ترانزیتی عبوری از ایران یادآور شدند.

همچنین طرفین با رویکرد تسهیل در روابط تجاری دو کشور از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های بندر راهبردی چابهار و پسکرانه آن در توسعه حمل و نقل بین المللی و ترانزیتی با یکدیگر و با کشورهای ثالث از آسیای میانه تا جنوب شرق آسیا، توافقات اولیه جهت تعریف مسیرهای جدید با تأکید بر اجرای کنوانسیون تیر الکترونیک (E-TIR) و اجرای مشترک چند فقره عبور بار آزمایشی در این مسیرها را انجام دادند.

در ادامه هماهنگی‌های کارشناسی جهت تبیین مفاد حمل و نقلی و ترانزیتی جهت درج در اسناد کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که در آینده نزدیک برگزار می‌شود، فی مابین طرفین به عمل آمد.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-239758

نظرات