چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۲:۴۹:۰۳

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

توافق ایران و روسیه برای انتقال ۱۰ میلیون تن کالای ترانزیتی

ایران و روسیه درباره جزئیات انتقال ۱۰ میلیون تن کالای ترانزیتی روسیه از طریق مسیر‌های کریدور شمال – جنوب ایران به توافق رسیدند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و روسیه درباره جزئیات انتقال ۱۰ میلیون تن کالای ترانزیتی روسیه از طریق مسیر‌های کریدور شمال – جنوب ایران به توافق رسیدند.

به گزارش تین نیوز، شهریار افندی زاده با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: در تفاهمنامه اخیری که منعقد شد علاوه بر صادرات و واردات بر ترانزیت نیز تأکید شد؛ حدود چهار و نیم میلیارد دلار صادرات و واردات و تبادلات تجاری مان هست.

وی اضافه کرد: تبادلات میان روسیه و اتحادیه اروپا بیش از ۲۵۰ میلیارد یورو بود و با توجه به شرایط اخیری که در روسیه اتفاق افتاد و با توجه به این که این تبادلات کاهش پیدا کرده است، ایران می‌تواند مسیر بسیار خوبی برای روسیه در زمینه ترانزیت باشد.


افندی زاده با بیان اینکه در سفر اخیر به توافق ترانزیت حدود ۱۰ میلیون تن رسیدیم که از طریق خاک ایران بتواند تبادلات جدیدی بین روسیه و کشور‌های مختلف ایجاد شود، ادامه داد: کوریدور شمال- جنوب از مهمترین مسیر‌هایی است که می‌تواند این را محقق کند.


معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: مسیر ایران و روسیه یا از طریق دریای خزر یا از طریق شبکه‌های ریلی است بنابراین اگر بتوانیم شبکه‌های ریلی خود را توسعه دهیم و بعد ناوگان خودمان از جمله لوکوموتیو و واگن را افزایش دهیم قطعاً می‌توانیم در آینده نزدیک به این رقمی که توضیح داده شد برسیم.


وی افزود: آن چیزی که برای روسیه مهم است، سرمایه گذاری است که در بندر چابهار، بندرعباس و بنادر شمالی به عنوان هاب منطقه می‌خواهند انجام دهند؛ امیدواریم از این فرصت دولت‌های روسیه و ایران استفاده کنند تا بتوانیم افزایش ترانزیت ۱۰ میلیون تن را داشته باشیم.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-244715

نظرات