چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۲۰:۰۸

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

بازگشت پویایی به حمل‌ و نقل جاده‌ای با برنامه‌ریزی جدید

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مشکلات، موانع و محدودیت‌های موجود در حوزه راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای، به‌زودی با برنامه‌ریزی جدید و تمهیدات شایسته، گشایش و پویایی بیشتری در این‌حوزه ایجاد می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رستم قاسمی» در نشست با اعضای هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زمره سازمان‌هایی است که به صورت شبانه‌روزی در اقصی نقاط کشور به خدمت‌رسانی مشغول است و خدمات‌گیرندگان آن همه هم‌وطنان هستند.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف در زمان بارش، وقوع حوادث غیرمترقبه و شرایط خاص، همواره خود را ملزم به پاسخ‌گویی به نیازهای جامعه و ادای رسالت‌ها و تکالیف خود می‌داند، گفت: لازم می‌دانم از خدمات و تلاش‌های رانندگان شریف و زحمتکش کشورمان که با اراده و پشتکار، لحظه‌ای از خدمت رسانی به کشور و هم‌وطنان خود دریغ نکرده و همواره در صحنه‌های مختلف به مردم خدمت رسانی می‌کنند قدردانی کنم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین از راهداران تلاشگر و بی ادعا که با گذشت و خالصانه در راه‌های کشور در سرما و گرما فعالیت می‌کنند، تشکر و قدردانی کنم.

قاسمی، پیشبرد خدمات و فعالیت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را حاصل همدلی و همراهی یکایک کارکنان تلاشگر این سازمان برشمرد و مراتب قدردانی و تشکر خود را ابراز کرد.

«داریوش امانی» معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این نشست با قدردانی از نگاه ویژه و توجه رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به مسائل حوزه حمل و نقل جاده‌ای و راهداری و رفع موانع موجود، به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این سازمان پرداخت.

وی افزود: اکنون بیش از ۲۲۱ هزار کیلومتر راه شامل آزادراه، راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در کشور وجود دارد که لازمه نگهداری مطلوب، بهسازی و ایمن‌سازی مناسب و ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده‌ای، اختصاص اعتبارهای مورد نیاز به این بخش است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به آمادگی این سازمان برای اجرای مناسب عملیات راهداری زمستانی در سال جاری، تشکیل قرارگاه راهداری زمستانی، پیش‌بینی تمهیدات مورد نیاز، نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات راهداری و تأمین تجهیزات و استفاده از حداکثر توان و ظرفیت نیروهای راهداری، راهدارخانه‌ها و ماشین‌آلات برای اجرای مطلوب فعالیت‌های راهداری زمستانی را از جمله تمهیدات انجام شده در این زمینه عنوان کرد.

امانی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت سامانه جامع ۱۴۱، اطلاعات این سامانه که به صورت شبانه‌روزی و آنلاین به ارائه خدمات به هم‌وطنان می‌پردازد را مبنایی برای مدیریت ایمن، علمی و مناسب سفرهای جاده‌ای عنوان کرد.

وی با اشاره به این که به زودی تعداد دوربین‌های جدید نظارت تصویری در راه‌های شریانی کشور افزایش قابل توجهی خواهد یافت، ابراز امیدواری کرد این امر منجر به رصد مطلوب‌تر شرایط راه‌ها و ارتقای ایمنی سفرهای جاده‌ای شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تلاش و همت رانندگان و راهداران کشورمان را مثال زدنی برشمرد و گفت: یکی از مصادیق بارز این زحمات، فعالیت‌های شبانه روزی رانندگان در زمینه حمل کالاهای اساسی و تأمین مایحتاج هموطنان بود و بروز مسائلی همچون شیوع کرونا یا مشکلات موجود، خللی به اراده و همت رانندگان در خدمات رسانی وارد نکرد.

امانی گفت: همچنین راهداران که در سرما و گرما و شرایط دشوار، خدمت به هموطنان را بر خود تکلیف دانسته و در این راه حتی از بذل جان خود دریغ نداشته اند که نمونه بارز آن از دست دادن تعدادی از راهداران یا مصدومیت آنها در حین عملیات راهداری است.

منبع : https://khabarban.com/

نظرات