چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۲۶:۰۲

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

بازدید وزیر حمل و نقل قرقیزستان از ظرفیت های بندر شهید رجایی

وزیر حمل ‌و نقل جمهوری قرقیزستان یکشنبه ۲۲ آبانماه در سفری یکروزه به استان هرمزگان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سرمایه‌گذاری بندر شهید رجایی بازدید می کند.

«ارکین بک اوسویف(osoev Erkinbek)  در راس یک هیات بلندپایه ضمن بازدید از توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری بندر شهید رجایی ، با مدیران ارشد این بندر نیز دیدار خواهدکرد.

به گزارش  تین نیوز به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، گفت و گو در راستای توسعه های همکاری مشترک سرمایه‌گذاری و تدوین راهبردی حمل‌ و نقل و ترانزیت کالا و همچنین دیدار با مهدی دوستی استاندار هرمزگان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در سفر هیات قرقیزستانی به بزرگترین استان ساحلی ایران است.

کشور قرقیزستان در قاره آسیا قرار دارد و با کشورهای قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و چین هم‌مرز است. شهر بیشکک پایتخت و بزرگترین شهر کشور قرقیزستان محسوب می‌شود.

بندر شهید رجایی هشتم آبان ماه امسال نیز میزبان «گددام دارمندرا»، سفیر جمهوری هندوستان بود.

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه  ۶.۵ میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه به شمار می‌آید.

این بندر تجاری با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری مهم‌ترین بندر تجاری کشور و یکی از کانون‌های مهم تجارت دریا برد منطقه ای و بین المللی محسوب می‌شود.

منبع :https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-237060

نظرات