چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۳:۰۶:۰۶

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

اولین کامیون های سنگین برقی “ولوو” سال ۲۰۲۲ به جاده می زنند

شرکت “ولوو” اعلام کرد اولین مجموعه از کامیون های سنگین برقی این شرکت که قادر به طی مسافت ۲۰۰ مایلی و قیمت قابل رقابت با کامیون های دیزلی هستند، کمتر از دو سال دیگر عرضه می شوند.

به نقل از انگجت، شرکت “ولوو”(Volvo) اعلام کرده است که اولین خودروسازی خواهد بود که پیش فروش کامیون های برقی سنگین را از سال ۲۰۲۱ آغاز می کند و تولید آن از سال ۲۰۲۲ آغاز می شود.

بنا به گفته “ولوو”؛ این کامیون های ۴۸ تن بسته به پیکربندی آنها، تا ۳۰۰ کیلومتر توانایی پیمایش مسیر دارند.

این شرکت قبلاً با مشارکت شرکت ساختمانی “Swerock” سوئد آزمایش یک میکسر بتن برقی و تریلی بالابر را آغاز کرده است.

“ولوو” با اعلام این خبر صاحب یک مجموعه کامل از کامیون های برقی خواهد شد. این شرکت سال گذشته فروش مدل های “Volvo FE Electric” و “FL Electric” با وزن ناخالص تا ۲۷ تن را آغاز کرد و از سال ۲۰۰۸ نیز تولید اتوبوس های برقی هیبریدی را آغاز کرده است.

از آنجا که از این کامیون های برقی برای انجام کارهای نسبتاً کوتاه برد بین کارخانه های بتن سازی و محل های ساخت و ساز شهری طراحی شده اند، توانایی پیمایش مسیر نسبتاً کوتاه آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

“راجر آلم” رئیس بخش کامیون های شرکت “ولوو” به “فایننشال تایمز” گفت که این شرکت این کامیون ها را از نظر هزینه های عملیاتی از جمله سوخت، منابع مالی و ارزش دست دوم، تا حد امکان با کامیون های دیزلی قابل رقابت می کند.

در عین حال این شرکت قصد دارد به تدریج کامیون های سنگین را با ترکیبی از مدل های سلول سوختی باتری-برقی و هیدروژنی در دهه پیش رو معرفی کند. آخرین مورد در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ وارد بازار می شود و “ولوو” قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ همه محصولات خود را بدون سوخت فسیلی عرضه کند.

البته کامیون نیمه سنگین “تسلا” موسوم به “سمی”(Semi) احتمالا زودتر از کامیون های برقی “ولوو” در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود. با این حال این کامیون نیمه سنگین (بسته به پیکربندی آن) با برد ۳۰۰ تا ۵۰۰ مایل بیشتر برای کارهای برد طولانی و نه ساخت و ساز طراحی شده است.

همچنین باید به زودی منتظر کامیون های نیمه سنگین برقی از شرکت های “مرسدس”، “نیکولا”، “کامینز” و رقیب سوئدی “ولوو” یعنی شرکت “ولتا” بود.

منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn60677715/

نظرات