جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳
۰۲:۱۲:۱۸

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

اقدامات حمل و نقلی شهرداری تهران برای آغاز سال تحصیلی جدید


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، اقدامات این معاونت برای شروع سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.

به گزارش تین نیوز، سید مناف هاشمی، با اشاره به اقدامات انجام شده در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با توجه به اعلامی که از سوی آموزش و پرورش و وزارت بهداشت صورت گرفته آغاز سال جدید تحصیلی در آبان ماه خواهد بود و در تلاش هستیم تا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه شود.

وی ادامه داد: قرارداد خرید ۲۰۰ دستگاه انجام گرفته و تفاهم نامه آن با دو شرکت انجام شده و قرارداد آن به زودی منعقد خواهد شد. همچنین ۳۰۰ دستگاه از اتوبوس‌های دو کابین و تک کابین در حال تعمیر و تجهیز هستند تا آماده به کار شوند.

هاشمی گفت: در بحث نوسازی تاکسی‌ها وام ۹۰ میلیونی به مالکان تاکسی‌ها داده می‌شود، حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون باید آنها پرداخت کنند تا اسقاط انجام شود، ولی حدود ۳۰ میلیون نیز باید اضافه بر این مبالغ توسط مالکان پرداخت شود تا تاکسی‌ها نوسازی شوند و این کار مقداری سخت است زیرا معمولاً تاکسی داران توان پرداخت این مبالغ را ندارند و شرکت خودرو ساز بر مبنای تورم قیمت‌ها را افزایش می‌دهد اما با تمام این اتفاقات ۲ هزار تاکسی تاکنون نوسازی شده اند و در تلاشیم تا پایان سال ۱۰ هزار خودرو نوسازی شوند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای افزایش تعداد واگن‌ها مترو و نوسازی آنها، افزود: تعداد زیادی از واگن‌های قدیمی را نوسازی کرده ایم و قراردادی را شرکت بهره برداری مترو با واگن سازی تهران منعقد کرده تا تعداد بیشتری از واگن‌ها تعمیر شده را به چرخه بیاوریم و فعال کنیم. در تلاشیم تا با این اقدامات بتوانیم شاهد بهبود حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی جدید باشیم.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-234580

نظرات