سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۰:۴۵:۰۶

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

افزایش ۶۱ درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار ۶۱ درصد افزایش داشته است.

باشگاه خبرنگاران جوان اردبیل کلیم اله وثوقی گفت: در ۱۰ ماه گذشته بیش از ۴۰۵ هزار تن کالا از این پایانه صادر شده است که نسبت به سال گذشته افزایش ۶۱ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار گفت: حدود ۳۵۶ هزار تن کالا توسط ۱۵ هزارو ۸۱۰ دستگاه کامیون ایرانی و حدود ۴۹ هزارتن کالا توسط ۲ هزارو ۳۶۳ دستگاه کامیون آذری، تاجیستان، قرقیزستان، قزاقستان، گرجستان، روسیه، اوکراین، ترکیه و لهستان از مرز خارج شده است.

وثوقی می‌گوید: مجموع کل واردات، صادرات، ترازنزیت ورودی و خروجی ۱۰ ماه گذشته یک میلیون تن است که محصولات سیب زمینی، کاشی انواع، شیشه انواع، نئوپان، میلگرد، پروفیل، سنگ‌های ساختمانی، نمک و خرما عمده کالا‌های صادر شده ایرانی هستند.

او به صادرات این میزان کالای ایرانی به کشور‌های آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز اشاره کرد و گفت: در مدت یاد شده ۳۹۱ هزار تن کالا توسط ۱۷ هزارو ۷۲۹ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۱۵۳ درصدی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل آب معدنی، ورق گالوانیزه، لاستیک انواع، البسه انواع، ورق آهنی انواع، کویل، کاشی انواع، اتومبیل سواری، سنگ‌های ساختمانی و سیمان را عمده کالا‌های ترانزیت خروجی عنوان کرد.

وثوقی گفت: در ۱۰ ماه گذشته حدود ۸۵ هزارنفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار به مقصد نخجوان باکو تردد کرده اند.

منبع : https://www.yjc.news/00Xkod

نظرات