چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۱۴:۳۳:۲۴

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

افزایش امیدواری ها نسبت به بهبود عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی

پنجم آبان امسال بود که سرانجام یکی از انتصاب های مهم در وزارت راه و شهرسازی انجام و علی اکبر صفایی با حکم رستم قاسمی به عنوان مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.

به گزارش تین نیوز، نگاهی به پیشینه تحصیلی و فعالیت کاری علی اکبر صفایی، بیانگر آشنایی کامل او با بخش بنادر و دریانوردی بوده و همین موضوع امیدواری هایی را برای فعالان این حوزه در مورد بهبود فعالیت ها در این بخش به وجود آورده است.

به نظر می رسد فعالان، ذینفعان و کارشناسان حوزه بنادر و دریانوردی نگرش مثبتی نسبت به این انتخاب دارند به خصوص که صفایی در مراسم معارفه خود در بخشی از سخنانش عنوان کرد که به زودی در سازمان بنادر و دریانوردی تیمی از نخبگان دریایی تشکیل می‌دهد و از تمام ظرفیت‌های نخبگان حوزه دریایی برای تحقق اهداف این سازمان استفاده خواهد کرد.

اظهارات او در مورد مبارزه با فساد نیز موجب خوشبینی نسبت به عملکرد آینده او شده است، آنجا که او گفت: پیشگیری، مبارزه با فساد، حذف گره‌ها و شفاف‌سازی در مجوزها از دیگر برنامه‌های سازمان بنادر خواهد بود.

یکی دیگر از موضوعاتی که توجه فعالان این بخش را به خود جلب کرده، دیدگاه مدیرعامل جدید سازمان بنادر و دریانوردی در مورد لزوم توجه به نیروی انسانی بود، آنجا که او عنوان کرد: باید برای ۲ دهه آینده نیروی انسانی دریایی کشور برنامه‌ریزی داشته باشیم و در حوزه جذب و آموزش‌ نیروی انسانی اقدام کنیم.

البته نباید از نظر دور داشت که مرور سوابق علمی و کاری او نیز بر امیدواری ها افزوده است چرا که او دارای مدرک کارشناسی بنادر و کشتیرانی‌، کارشناسی ارشد علوم دریایی از دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد و دکتری علوم دریایی (مهندسی دریا) از دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) است.آن طور که در سایت سازمان بنادر و دریانوردی آمده او فارغ التحصیل دانشگاه جهانی دریانوردی مالمو سوئد با رتبه برتر در بین نمایندگان ۱۴۰ کشور جهان است و بیش از ۲۶ سال فعالیت در حوزه بندری و دریایی کشور را در سمت‎ های مختلف از کارشناسی تا مدیریتی در کارنامه خود دارد و از شناخت و آگاهی کامل نسبت به مسائل و موضوعات این بخش برخوردار است.

معاون دریایی و بندری بندرشهید رجایی، مدیر کل حفاظت و ایمنی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران، مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور دریایی و بندری از جمله سوابق کاری صفایی است.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-236752

نظرات