چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳
۰۰:۰۵:۰۳

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

افزایش۶۸ درصدی ترانزیت خارجی بندر شهید رجایی

از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه در مجموع یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۲۶ TEU کانتینر در مجتمع بندری شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه در مجموع یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۲۶ TEU کانتینر در مجتمع بندری شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی‌کرجی‌ران درباره عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تا نیمه آذر ماه امسال، اظهار داشت: تعداد کانتینرهای جابجا شده طی این مدت یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۲۶ TEU بوده که ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: طی این دوره زمانی، ۲۹۳ هزار و ۷۷۱ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۲۸۶ هزار و ۹۸۲ TEU کانتینر کالاهای وارداتی جابجا شده است که آمارها به ترتیب در صادرات ۱۰ درصد افزایش و در واردات ۴ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: از طریق این بندر به میزان ۱۸۱ هزار و ۴۴۵TEU  کانتینر ترانزیت خارجی صورت گرفته که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه ۶۸ درصدی به ثبت رسیده است.

محمدی کرجی‌ران، ترانشیب کانتینری طی مدت یاد شده را ۱۶۹ هزار و ۶۳۱ TEU اعلام کرد که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۳۶ درصد افزایش محقق شده است.

تخلیه و بارگیری بیش از ۲۰ میلیون تن انواع فرآورده‌ نفتی از بندرخلیج‌فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح عملکرد تخلیه و بارگیری و صادرات فرآورده‌های نفتی از حوزه نظارتی بندرخلیج‌فارس طی مدت زمانی فروردین تا نیمه آذرماه اعلام کرد: در مدت یاد شده ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع فرآورده نفتی از طریق این بندر به کشورهای هدف صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه آن در سال گذشته  ۳ درصد افزایش داشته است.

وی مجموع صادرات انواع فرآورده نفتی از این بندر را طی مدت یاد شده ٨ میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد ۲۴ درصدی صادرات قیر در این دوره زمانی  اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن صادرات قیر به ثبت رسیده که عمده آن به سه کشور عمان، امارات متحده عربی و هندوستان ارسال شده است.

 به گفته محمدی کرجی ران در مدت یاد شده ٨٦٧ فروند شناور در اسکله‌های تحت نظارت نفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند که از این میزان ٣٢٤ فروند شناور ویژه حمل قیر، ۵۴ فروند شناورحمل بنزین،  ۴۸۹فروند شناورهای باقیمانده دیگر فرآورده‌های نفتی را حمل کرده‌اند.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-238201

نظرات