سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
۱۰:۴۲:۱۰

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

افتتاح ۸۲ درصد از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی

با تلاش صورت گرفته، از ۵٣۶ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان، تاکنون ۴۳۶ کیلومتر با ۸۲ درصد پوشش افتتاح شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: با تلاش صورت گرفته، از ۵٣۶ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان، تاکنون ۴۳۶ کیلومتر با ۸۲ درصد پوشش افتتاح شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، سیدمحسن حمزه‌لو افزود: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک‌ هزار و ۵٣٠ کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می‌کند و ٣٠ درصد این شبکه حمل‌ و نقل جاده‌ای به طول ۵۴٠ کیلومتر در آذربایجان‌غربی احداث می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود. 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان‌غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده است.

حمزه‌لو ادامه داد: عمده حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می‌شود.

وی افزود: کریدور بزرگراهی غرب کشور در جنوب آذربایجان‌غربی به طول ١٨٩ کیلومتر و شمال آذربایجان‌غربی به طول ۱۱۱ کیلومتر با سرعت اجرا می‌شود. 

 پیش‌بینی‌ می‌شود، سال آینده نیز شاخص توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی جهش چشم‌گیری داشته باشد؛ آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

منبع : https://www.tinn.ir/fa/tiny/news-240049

نظرات