چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
۰۱:۲۵:۴۱

تماس بگیرید: 0763209

بلاگ خبری

آخرین مطالب در حوزه حمل و نقل
باربری

ارتقا توان عملیاتی بندر شهید باهنر با الحاق تجهیزات جدید

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: از الحاق چندین دستگاه جرثقیل سنگین و نیمه سنگین با هدف ارتقای نرم عملیاتی، تسهیل در امر تخلیه و بارگیری و کاهش مدت زمان انتظار در این بندر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حمیدرضا محمد حسینی تختی صبح امروز با اشاره به استقرار پورت جدید اپراتوری در بندر شهید باهنر جهت ارتقاء توان لجستیکی و کاهش زمان عملیات تخلیه و بارگیری  اظهارداشت: ۶ دستگاه جرثقیل سنگین و نیمه سنگین  سایر تجهیزات مورد نیاز به چرخه عملیاتی این بندر بزرگ صادراتی اضافه تا ناوگان خدماتی در با توان مضاعفی‌تری نسبت به گذشته ارائه خدمت نماید.

وی این تجهیزات را شامل سه دستگاه جرثقیل سنگین ۱۰۰ تا ۱۲۵ تنی سه دستگاه جرثقیل نیمه‌سنگین۵۰ تا ۹۰ تنی علام کرد و گفت: در آینده نزدیک لیفتراک و سایر تجهیزات خدماتی نیز به این تجهیزات اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد ریال برای خرید این تجهیزات توسط بخش خصوصی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این تجهیزات بشکل مستقیم برای ۲۰ نفر و به شکل غیر مستقیم برای ۷۰ نفر اشتغال فراهم می شود.

به گفته محمد حسینی تختی رعایت الزامات ایمنی، تقویت خدمات حمل و نقل لجستیکی و کاهش مدت زمان انتظار سه مؤلفه مورد تاکید است که رضایت ارباب رجوع و ذینفعان را به‌همراه خواهد داشت.

بندر شهید باهنر با دارا بودن ۱۲ پست اسکله و حداکثر آبخور ۱۱.۵ متر، ظرفیت پذیرش و پهلوگیری انواع شناورهای اقیانوس پیما و موتور لنج‌های سنتی را دارد.

منبع : https://www.ghatreh.com/

نظرات